MTC-SG6/8 - Square Grille for Control 200 and Control 300 Series

MTC-SG6/8 - Square Grille for Control 200 and Control 300 Series

Square Grille for Control 200 and Control 300 Series

Features

 • Rugged 19 gauge metal construction for enduring reliability.
 • Sculpted design for an elegant appearance and perfect for any decor or architectural setting.
 • Zinc plating provides a rust and scratch resistant surface for years of maintenance free wear.
 • Powder coated paint finish minimizes scratching and can easily be repainted to match any room color.
Specifikim
 • Dimensions (H x W x D): 340 x 340 mm (13.4 x 13.4 in)square grille x depth from baffle of 10 mm (0.4 in)
  Material: Zinc plated 19 gauge steel
  Finish: Powder coated RAL9016 “Traffic White”, satin finish
  Grille Attachment to Baffle: 4 pcs M4 machine screws in corners
  Net Weight: 0.7 kg (1.5 lbs)
  Shipping Weight: 1.0 kg (2.2 lbs)
  Included Accessories: 5 pcs M4 powder coated machine screws. 5 pcs M4 powder coated countersink washers

Specifikime teknike
 • Referencë unikeMTC-SG6-8-Square-Grille-for-Control-200-and-Control-300-Series
 • Familja e produkteveInstalled Sound
 • Grupi i produkteveCeiling Speakers
 • LlojiObjekt (një objekt të vetëm)
 • Data e botimit2020-09-26
 • Numri i botimit1
Të ngjashme
 • Projektuar nëShtetet e Bashkuara
 • Prodhuar nëShtetet e Bashkuara
Klasifikimi
 • Kategoria BIMobjectElektronikë - Audio
 • IFC classificationObjekt
 • Emrin UNSPSCAudio and visual presentation and composing equipment
 • UNSPSC code4511
 • Uniclass 1.4 CodeL76116
 • Uniclass 1.4 PërshkrimLoudspeakers
 • Uniclass 2.0 CodePR-75-06-49
 • Uniclass 2.0 PërshkrimLoudspeakers
 • Uniclass 2015 CodePr_70_75_36_50
 • Uniclass 2015 PërshkrimLoudspeakers
 • NBS Reference Code75-06-49
 • NBS ReferenceLoudspeakers
 • CSI MasterFormat 2014 Code11 52 00
 • CSI MasterFormat 2014 TitleAudio-Visual Equipment
 • OmniClass Number23-37 15 29 11 13

Rajoni i disponueshëm

North America
Anguilla
Antigua dhe Barbuda
Aruba
Barbados
Belize
Bermuda
Ishujt e Virgjër Britanikë
Kanadë
Karaibe Holandë
Ishujt Kajman
Kolektiviteti i Shën Martinit
Kosta Rika
Kubë
Kuraçao
Dominica
Republika Domenikane
El Salvador
Grenlandë
Grenada
Guadeloupe
Guatemala
Haiti
Honduras
Xhamaika
Martinique
Meksikë
Montserrat
Nikaragua
Panama
Porto Riko
Shën Kitts dhe Nevis
Shën Lucia
Shën Pierre dhe Miquelon
Shën Vincent dhe Grenadinet
Saint-Barthélemy
Sint Maarten
Bahamas
Trinidad dhe Tobago
Turks dhe Caicos Islands
Ishujt e Virgjër të SHBA
Shtetet e Bashkuara