BRX308-LA Line Array ElementBRX308-LA Line Array ElementBRX308-LA Line Array Element
Shfaq imazhet e mëparshme
Shfaq imazhet e mëpasshme

BRX308-LA Line Array Element

Features

 • Dual 8-inch LF drivers and 3-inch titanium compression driver
 • Frequency range: 80 Hz–20 kHz (-10 dB)
 • 110° horizontal x 12° (variable) vertical dispersion
 • 136 dB maximum SPL
 • Variable interbox angles
 • I/O: two 4-pole NL4 connectors wired in parallel for IN/THRU use
 • Dimensions (W x H x D): 662 x 299 x 376 mm (26 x 11.8 x 14.8 inches)
 • Weight: 20.5 kg (45.2 pounds)
Specifikim
 • SYSTEM TYPE: Modular, portable line array

  FREQUENCY RANGE (-10 dB): 80 Hz-20 kHz

  MAX PEAK SPL (2 PI): 136 dB

  NOMINAL DIRECTIVITY (H x V): 110° x 12° (variable)

  TRANSDUCERS: LF: 2 x 8" HF: 1 x 3" titanium compression

  COMPLIANCE: CE

  MATERIAL: Plywood

  COLOR/FINISH: Matte black, Duraflex

  CONNECTORS: Two 4-pole NL4 connectors wired in parallel for IN/THRU use

  WEIGHT: 20.5 kg (45.2 lb)

  DIMENSIONS (D x W x H): 376 x 662 x 299 mm (14.8 x 26 x 11.8 in)

Specifikime teknike
 • Referencë unikebrx308-la_line-array-element
 • Familja e produkteveLive Portable
 • Grupi i produkteveBRX Series
 • LlojiObjekt (një objekt të vetëm)
 • Data e botimit2021-11-14
 • Numri i botimit1
Të ngjashme
 • Projektuar nëShtetet e Bashkuara
 • Prodhuar nëShtetet e Bashkuara
Klasifikimi
 • Kategoria BIMobjectElektronikë - Audio
 • IFC classificationObjekt
 • Emrin UNSPSCLecterns and sound systems and accessories
 • UNSPSC code451115
 • Uniclass 1.4 CodeL76116
 • Uniclass 1.4 PërshkrimLoudspeakers
 • Uniclass 2.0 CodePR-75-06-49
 • Uniclass 2.0 PërshkrimLoudspeakers
 • Uniclass 2015 CodePr_70_75_36_50
 • Uniclass 2015 PërshkrimLoudspeakers
 • NBS Reference Code75-06-49
 • NBS ReferenceLoudspeakers
 • CSI MasterFormat 2014 Code11 52 00
 • CSI MasterFormat 2014 TitleAudio-Visual Equipment
 • OmniClass Number23-37 15 29 11 13

Rajoni i disponueshëm

North America
Anguilla
Antigua dhe Barbuda
Aruba
Barbados
Belize
Bermuda
Ishujt e Virgjër Britanikë
Kanadë
Karaibe Holandë
Ishujt Kajman
Kolektiviteti i Shën Martinit
Kosta Rika
Kubë
Kuraçao
Dominica
Republika Domenikane
El Salvador
Grenlandë
Grenada
Guadeloupe
Guatemala
Haiti
Honduras
Xhamaika
Martinique
Meksikë
Montserrat
Nikaragua
Panama
Porto Riko
Shën Kitts dhe Nevis
Shën Lucia
Shën Pierre dhe Miquelon
Shën Vincent dhe Grenadinet
Saint-Barthélemy
Sint Maarten
Bahamas
Trinidad dhe Tobago
Turks dhe Caicos Islands
Ishujt e Virgjër të SHBA
Shtetet e Bashkuara